Equmenia Älvsjö bjuder in till årsmöte 18/2 2022

Ungdomar bakifrån som strå tillsammans och tittar på något som badar i ljus framför dem.

Equmenia Älvsjö (som driver barnverksamheten i Älvsjökyrkan) bjuder in till årsmöte fredagen den 18:e februari 2022 kl. 18:30 i församlingssalen Älvsjökyrkan, Långbrodalsvägen 46, och digitalt via Zoom.

Nu är det dags för föreningens årsmöte, och styrelsen vill härmed bjuda in just Dig att delta! Under årsmötet gör vi en tillbakablick på det gångna året och har samtidigt möjlighet att påverka vad som ska hända i verksamheten under det kommande verksamhetsåret.

Du som bara är nyfiken på att ta del av detta är varmt välkommen, vare sig du är medlem eller inte! Zoom-länk skickas ut till alla medlemmar, är du inte medlem kontakta ordförande på mail: ordforande@equmeniaalvsjo.org
Eventuella motioner och ärenden behöver finnas styrelsen tillhanda senast fredagen den 4:e februari via e-post till ordforande@equmeniaalvsjo.org.