Fika och fynda i samband med Långbro loppis!

Bild på kaffe och bulle på en bricka.

Söndagen den 15 maj kl.10 – 14 i samband med Långbro loppis öppnar Älvsjökyrkan sina portar för dig som är fikasugen, vill tända ett ljus i kyrksalen, delta på gudstjänst eller bara kolla in våra loppisbord. Vi har erbjudit de som inte har möjlighet att sätta upp ett eget bord att använda kyrkans bord.

Våra loppisbord kommer att finnas på parkeringen framför kyrkan. Vi kommer även att ha lotteri. Du kan ta en paus och fika (kaffe, te, saft och kaka) ute eller inne i vår församlingssal. Den som vill är varmt välkommen att delta i vår gudstjänst kl 11! Vi finns på Långbrodalsvägen 46.

Läs mer om Långbro loppis här:
https://www.facebook.com/events/536677757879887/?ref=newsfeed

Bild på Älvsjökyrkan där båda byggnaderna syns och texten Älvsjökyrkan på fasaden.